No products
Prices are tax included
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
Niniejsza pozycja zawiera cenne uwagi na temat regeneracji w naprawie...
Autorka, s. Kinga Strzelecka, znana już czytelnikom m.in. z książek biograficznych o Kazimierzu Wiłkomirskim, tym razem pisze o swojej rodzonej siostrze.
Są to wspomnienia Henryka Ryszarda Żuchowskiego o swojej matce Halinie Lubicz, znanej aktorce i jednocześnie człowieku o wielkim sercu.
Ten tomik utworów i refleksji powstał jako upominek jubileuszowy na 80-lecie Twórcy i Szefa Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Stanisława Leszczyńskiego.
Wydane w formie książkowym wywiady – plon pracy dziennikarskiej autora.
Rok 2009 był rokiem Mieczysława Karłowicza w stulecie jego tragicznej śmierci. W książce opisane jest krótkie życie wybitnego kompozytora i jego twórczość.
Andrzej Nikodemowicz to bez wątpienia jedna z największych osobistości w gronie współczesnych polskich kompozytorów. Jego twórczość na stałe zawitała na rodzimej oraz światowej scenie muzycznej, zajmując własne, niepowtarzalne miejsce.
Książka z cyklu „Artyści Lublina”. Bolesław Hamaluk (1939–2006) związał swoje życie artystyczne z miastem Lublin na 36 lat. Grał główne role we wszystkich wystawianych operetkach. Ulubieniec publiczności, swoje zdolności prezentował nie tylko za pomocą pięknego tenoru, ale również doskonałą grą aktorską, aparycją i urodą.
Niniejsza książka to druga w kolejności pozycja z cyklu „Artyści Lublina”. Publikacja prezentuje postać Andrzeja Chmielarczyka (1929–2005), człowieka-legendy Operetki Lubelskiej i Teatru Muzycznego, artysty który kierował tą sceną przez trzydzieści trzy sezony, będącego jednocześnie utalentowanym aktorem obu teatrów lubelskich.
Publikacja ta została przygotowana na Rok Chopinowski 2010. Zrodziła się w środowisku akademickim Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Księga ta jest wynikiem zbiorowego wysiłku uczonych, kompozytorów, artystów plastyków i poetów.
Powyższa książka stanowi pierwszą, całościową próbę prezentacji sylwetek kompozytorów polskich, którzy poprzez swoje dokonania twórcze szczególnie związali się z Lublinem lub Lubelszczyzną. Ramy czasowe, jakie zostały przyjęte w niniejszym opracowaniu, sięgają roku 1918, czyli czasu, kiedy to Polska po niespełna 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.
„Starsze pokolenie doskonale pamięta jej charakterystyczny głos, pięknie brzmiący alt, który zachwycał swoją niepospolitą barwą. Marta Mirska była bowiem jedną z najwybitniejszych i najciekawszych postaci, jakie pojawiły się po wojnie w polskiej piosence.
Poczet kompozytorów polskich jest zestawem blisko stu sylwetek wybitnych twórców muzyki polskiej, nie tylko tych o najczęściej wymienianych nazwiskach, lecz również mniej znanych, niekiedy niesłusznie zapomnianych.