No products
Prices are tax included
Reprint długo oczekiwanych KANTYCZEK, wydanych w Krakowie, w Drukarni...
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
„Starsze pokolenie doskonale pamięta jej charakterystyczny głos, pięknie brzmiący alt, który zachwycał swoją niepospolitą barwą. Marta Mirska była bowiem jedną z najwybitniejszych i najciekawszych postaci, jakie pojawiły się po wojnie w polskiej piosence.
Poczet kompozytorów polskich jest zestawem blisko stu sylwetek wybitnych twórców muzyki polskiej, nie tylko tych o najczęściej wymienianych nazwiskach, lecz również mniej znanych, niekiedy niesłusznie zapomnianych.
Obszerne wydanie encyklopedyczne zawierające 121 sylwetek piosenkarzy, kompozytorów oraz osób związanych z polską piosenką. O nich opowiada powyższa książka.
Janusz Gniatkowski, wielka gwiazda polskiej piosenki w latach 50. i 60. XX-wieku. Uwielbiany przez fanów, charakteryzujący się niepowtarzalnym urokiem osobistym, elegancją i fascynującą osobowością estradową. No i ten głos, wyjątkowy, ciepły o dużej skali i sile, i przepięknej barwie, który później wielu wykonawców starało się naśladować.
Roman Maciejewski – kompozytor, określany mianem charyzmatycznego, uduchowionego, twórcza monumentalnego Requiem, dzieła które stanowi sui generis testament duchowy, świadectwo pracy twórczej głęboko zanurzonej w duchowości.
Gwiazdy błyszczały wczoraj tom II to obszerne wydanie encyklopedyczne zawierające około 170 sylwetek piosenkarzy, kompozytorów oraz osób związanych z polską piosenką. O nich opowiada ta książka. Publikacja ta ma na celu ocalić od zapomnienia przeszłość, pamięć o tych właśnie artystach, którzy objawili się talentem.
Publikacja jest bogato ilustrowana fotografiami pochodzącymi z archiwów rodzinnych, jak również kolekcji znanego fotografa Piotra Markowskiego.
Celem niniejszej monografii jest próba oceny wkładu Leopolda Godowskiego w rozwój pianistyki przełomu XIX i XX wieku oraz charakterystyka głównych problemów wykonawczych i technicznych na przykładzie jego wybranych utworów fortepianowych: oryginalnych, transkrypcji i parafraz.
W kolejnej III części książki „Gwiazdy błyszczały wczoraj” przedstawiono 130 sylwetek piosenkarzy, kompozytorów, twórców piosenki oraz producentów. Zawarto tu biogramy muzyczne i artystyczne, jak również wywiady, zdjęcia, dyskografie.
[…] Jest to pierwsza tak obszerna i jak dotąd jedyna praca przedstawiająca polskich wiolonczelistów, którzy w swoich czasach zdobywali popularność i często najwyższe uznania, a dziś wiedza o nich w zastraszającym tempie ulega zapomnieniu. [...]
Niniejsza książka powstała z okazji 90. rocznicy urodzin Romualda Twardowskiego. W liczącym blisko 400 pozycji dorobku twórczości kompozytora zdumiewa ich wielkie bogactwo i różnorodność. Znajdą się tu pieśni i miniatury instrumentalne oraz wielkie dzieła symfoniczne i operowe.
W niniejszej pracy autorka podejmuje próbę usystematyzowania spuścizny twórczej Ludwika Wawrzynowicza (1870-1957) w częstochowskim środowisku muzycznym, a także na tle współczesnych jemu twórców i wychowanków warszawskiej uczelni muzycznej.