No products
Prices are tax included
Niniejsza pozycja zawiera cenne uwagi na temat regeneracji w naprawie...
Monografia stanowi kompendium wiedzy na temat eksploatacji pojazdów...
Monografia jest źródłem wiedzy dla uczniów i studentów kierunków...
Catalog
Henryk Czarniawski, ur. w 1929 r. w Wilnie doktor nauk humanistycznych psycholog pracy i organizacji emerytowany adiunkt Politechniki Lubelskiej felietonista, satyryk, pianista-amator.
Czy wiesz: – Ile wzrostu ma Jude Law? – Co łączy aktora z rolnikiem? – Która z aktorek jest dyslektykiem? – Czy Jan Kobuszewski jest brudasem? – Kim był syn Heleny Modrzejewskiej? – Jak wygląda rosyjski dubbing filmowy? – Jak Charlie Chaplin kupował Cadillaca? – Ile kilogramów ważyła Merilyn Monroe?
Romans w Lublinie to drugi – po „Przezwiskach Lublina” - zbiorek sensacyjek, gawęd, opowiadań z cyklu „Encyklopedia Lubelska”. Romans to przygoda miłosna, flirt, miłostka.
Henryk Ryszard Żuchowski – prozaik, dramaturg, felietonista w „Kurtyniarzu...” wykorzystał zdarzenia, na jakie natknął się pracując w teatrze w charakterze dyrektora, aktora i reżysera.
Drugi tom opowiadań Henryka Ryszarda Żuchowskiego zawiera kolejnych dwanaście anegdot związanych z życiem ludzi teatru. Autor opisuje zdarzenia, które miały miejsce lub mogły się zdarzyć w teatrze.
Henryk Ryszard Żuchowski – prozaik, dramaturg, felietonista. Autor wielu książek związanych z teatrem. Od kilkudziesięciu lata ogląda teatr oczami dziecka, aktora i reżysera. Jako autor debiutował w 1945 roku w Poznaniu.
Cała wojnę mieszkałem przy Półwiejskiej w Poznaniu, a brama mojego domu wychodziła prawie na wprost ulicy Kwiatowej, przy której w jednym z mieszkań, jak się później wydało, istniało laboratorium podziemnej organizacji, mającej na celu walkę z okupantem również za pomocą trucizny tam produkowanej.
Józef Zięba – poeta, prozaik, pamiętnikarz i publicysta. Wydał siedem tomików wierszy, powieść „Dzierżak” oraz opowieści lubelskie, m.in. Dzieje jednego obrazu. Opowieść o Cudownej Ikonie Matki Boskiej Chełmskiej (2005).
Najnowszy tomik opowiadań teatralnych oscyluje wokół zagadnienia przemijalności ludzkiego życia. Można się z nich dowiedzieć więcej o bileterkach, garderobianych, mechanikach teatralnych, o drugim życiu aktorów – w teatralnym bufecie.
Jest to już czwarty tomik zbioru moich listów i artykułów publikowanych w „Na Rubieży”, „Naszym Dzienniku”, „Myśli Polskiej”, „Biuletynie” Informacyjnym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Wołyńskiego – 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty.
Lubelska historia nikczemności to trzeci – po Przezwiskach i Romansie w Lublinie – zbiorek sensacyjek, gawęd, opowiadań, szkiców z cyklu Encyklopedia legend, sensacji i anegdot Lublina.