No products
Prices are tax included
Reprint długo oczekiwanych KANTYCZEK, wydanych w Krakowie, w Drukarni...
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
Wszyscy znamy nazwisko Kochanowskiego, które kojarzone jest z "ojcem literatury polskiej". Trzeba jednak przyznać, że poza zdawkowymi informacjami, które kołaczą się po głowie na temat Jana z Czarnolasu niewiele wiemy na temat życia i czasów wielkiego humanisty.
ROK JULIUSZA SŁOWACKIEGO. Przedstawiana książka jest pracą, w której autor nie tylko w fascynujący sposób rysuje sylwetkę poety, ale także dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, prezentując analizę i interpretację jego utworów.
Tom VI Studiów Sienkiewiczowskich zawiera: 35 świetnych, nigdy nieogłoszonych listów Sienkiewicza do Witkiewicza, znakomity (odnaleziony niedawno) antypruski polityczny esej Sienkiewicza, po raz pierwszy publikowane świadectwa międzynarodowego uznania i Literackiego Nobla Sienkiewicza.
Rok 2005 przywoływał pamięć o dwóch szczególnych roccznicach. Pierwsza z nich – to 350-lecie zwycięskiej obrony jasnej Góry w 1655 ro., druga – to setna rocznica uhonorowania autora Quo vadis? Literacką nagrodą Nobla w 1905 r.
Marcelego Kosmana fascynacje Sienkiewiczowskie trwają od lat sześćdziesiątych, a rozpoczęła je seria artykułów o państwu Wołodyjowskich, Zagłobie i Skrzetuskim ogłoszonych w 1964 roku w cenionym piśmie „Mówią wieki”, w którym opublikował on swoją pierwszą pracę – o Hunach.
Kolejny tom serii Studiów Sienkiewiczowskich otwierają następne listy Henryka Sienkiewicza do Stanisława Witkiewicza. Ważnym elementem tego tomu jest również przypomnienie prawie całkowicie zapomnianego obecnie Henryka Sienkiewicza „Listu otwartego Polaka do ministra rosyjskiego”.
Pierwsze książkowe, oryginalne, ilustrowane wydanie znakomitego reportażu Henryka Sienkiewicza o corridzie pt. „Walka byków” z komentarzem.
Pierwsze książkowe, oryginalne, ilustrowane wydanie znakomitego reportażu Henryka Sienkiewicza o corridzie pt. „Walka byków” z komentarzem.
Bogato ilustrowana „Ikonoteka” przedstawiająca piękno prac rzeźbiarskich mistrza sztuki kamieniarskiej Witolda Marcewicza, w której szczególne opracowanie znalazły „projekty sienkiewiczowskie” tego artysty rzeźbiarza.