Ta strona używa plików cookies.

"Soli Deo. Jedynemu Bogu - akompaniamenty organowe", Tom 1-7, komplet

Nowy produkt

Śpiewnik powstał w 122. rocznicę urodzin błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W całości śpiewnik będzie dostępny do końca 2023 roku.

Więcej szczegółów

700.00zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Wydawnictwo Wydawnictwo Muzyczne POLIHYMNIA sp. z o.o.
Autor red. muzyczna ks. Mirosław Wyszogrodzki
Data wydania 2023
Miejsce wydania Lublin
Format A4
Oprawa twarda

Więcej informacji

Uprzejmie informujemy, że zostały zamknięte prace redakcyjne nad 7-częściowym śpiewnikiem „Soli Deo Jedynemu Bogu – akompaniamenty organowe”. Śpiewnik powstał w 122. rocznicę urodzin błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wartość wszystkich tomów będzie wynosić 780 zł. W całości śpiewnik będzie dostępny do końca 2023 roku.

ŚPIEWNIK zawiera najlepsze stylowe opracowania wszystkich pieśni i innych śpiewów przeznaczonych na poszczególne okresy roku kościelnego, śpiewów przygodnych, hymnów, suplikacji, nabożeństw, litanii, śpiewów maryjnych i ku czci świętych (wg kalendarza), zamieszczonych w XLI wydaniu Śpiewnika kościelnego ks. J. Siedleckiego. Ponadto znajdują się w nim harmonizacje pieśni dawnych i współczesnych, zawartych w innych śpiewnikach religijnych.

Do śpiewnika dołączono opracowania wielu śpiewów religijnych, wykonywanych poza liturgią; podczas spotkań religijnych, pielgrzymek, katechez itp. Niekiedy za zgodą duszpasterzy są one wykonywane także podczas nabożeństw liturgicznych. Podane tutaj towarzyszenia organowe w stylu akompaniamentu liturgicznego, grane w odpowiednim tempie, mogą sprawić, że wykonywany śpiew napisany w formie piosenki będzie odbierany jako pieśń.

Kolejnym celem tego śpiewnika jest danie organiście możliwości bardziej zróżnicowanego wyboru śpiewów. Śpiewniki religijne w wersji jednogłosowej z reguły zawierają obszerny repertuar pieśni i śpiewów, lecz wiele z nich, niekiedy bardzo dobrych, nie są wykonywane, ponieważ przyczyną tego jest brak harmonizacji danego utworu. Obecny śpiewnik może być w pewnym stopniu rozwiązaniem tego problemu.

Opracowania rozmieszczono w taki sposób, aby w czasie ich wykonywania nie było konieczności przewracania kartek. Nad każdą z pieśni umieszczono nazwisko autora tekstu i melodii (jeśli autor jest znany) oraz autora opracowania harmonicznego. Po nazwiskach autorów tekstu i melodii w nawiasie podano skrót śpiewnika, z którego została zaczerpnięta dana melodia i tekst. W tym celu posłużono się skrótami użytymi przez redakcję poszczególnych śpiewników.

W związku z obszernością opracowanego repertuaru śpiewnik został podzielony na siedem tomów:

TOM I – Adwent, Boże Narodzenie (Boże Narodzenie, Świętej Rodziny, zakończenie roku, Objawienie

Pańskie, Chrzest Pański, Ofiarowanie Pańskie);

TOM II – Wielki Post, Wielkanoc (Wielkanoc, Wniebowstąpienie Pańskie, Zesłanie Ducha Świętego);

TOM III – Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan, Najświętsza Trójca, Eucharystia, Najświętsze

Najświętsze Serce Pana Jezusa, Miłosierdzie Pańskie, Przemienienie Pańskie, Chrystus Król;

TOM IV – Okres zwykły (śpiewy przygodne, hymny, suplikacje, mszalne, okolicznościowe);

TOM V – Maryjne;

TOM VI – Święci Pańscy (Święty Józef, Aniołowie Pańscy, Święci Pańscy);

TOM VII – Nieszpory, nabożeństwa, śpiewy żałobne.

Opinie

Napisz opinię

"Soli Deo. Jedynemu Bogu - akompaniamenty organowe", Tom 1-7, komplet

"Soli Deo. Jedynemu Bogu - akompaniamenty organowe", Tom 1-7, komplet

Śpiewnik powstał w 122. rocznicę urodzin błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W całości śpiewnik będzie dostępny do końca 2023 roku.