Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Reprint długo oczekiwanych KANTYCZEK, wydanych w Krakowie, w Drukarni...
W wydaniu drugim Pojazdów rolniczych zostały naniesione drobne poprawki...
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
Prezentujemy Państwu kolejne siódme wydanie śpiewnika dla organistów.
Wersja w języku angielskim Album prezentujący opisy i fotografie ponad...
Celem monografii jest przybliżenie problematyki ochrony informacji...
Egzemplarze posiadają defekty na nielicznych stronicach (są to plamy,...
Przedstawiamy naszym Czytelnikom jedną publikację nutową, w której ujęte...
Kontynuacja tomu pierwszego. Historia polskiego lotnictwa opisana życiorysami lotników znanych i nieznanych. Nie tylko wywodzących się z Ziemi Lubelskiej, ale też innych, których lotnicze ślady odnajdujemy na Lubelszczyźnie.
Józef Duda (1942) – emerytowany pracownik naukowy UMCS. Swoją aktualną działalność naukową koncentruje wokół historiozofii a szczególnie cywilizacyjnych dziejów i roli pokoleń jako podmiotu w ich przebiegu. Cywilizacyjne ramy gospodarki europejskiej – to czwarta publikacja z tego cyklu.
Cywilizacja chrześcijańska Europy obok polskich dziejów stała się drugą pasją Autora, dlatego w swych licznych podróżach poszukiwał jej fundamentów. Efektem tego są refleksje na temat genezy i rozkwitu naszej cywilizacji.
Dobór przedstawionych uniwersytetów według chronologii ich powstawania oraz ról w dziejach cywilizacji europejskiej.
„Polskie dzieje 1795-1864 – sarmackie dziedzictwo wobec narodowej niewoli” to kolejna część refleksji o naszych narodowych dziejach.
„Śledząc wraz z autorem przebieg procesów dziejotwórczych, składających się na historię Polski, poznajemy zagadnienia polityczne, kulturowe, gospodarcze, społeczno-obyczajowe w ich powiązaniu z Zachodem i cywilizacją chrześcijańską”.
„Obecność krzyża” to drugi album przedstawiający naszą kolekcję krzyży z kilku ostatnich lat i jest dopełnieniem kolekcji zawartej w albumie „Piękno krzyża”. Motywem przewodnim naszego kolekcjonowania pozostaje nadal różnorodność i piękno krzyża. Maria i Józef Duda
Publikacja zawiera opis życia i twórczości znakomitego pianisty Piotra Palecznego, oraz wyczerpujący wywiad z samym artystą. W publikacji znajduje się seria fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia z życia Piotra Palecznego. Dodane są również aneksy przedstawiające etapy muzycznej działalności artysty na przestrzeni lat.
Książka ta jest zbiorem pięknych wierszy i prozy, które opowiadają o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wiary, Kościoła i całego polskiego narodu.
W XVI wieku udało się Polakom stworzyć państwo wielonarodowe, które znacznie przesunęło granice Europy na Wschód, nie używając oręża zbrojnego, tylko cywilizowanego. Wiek XVII postawił nowe zadania, obronę tych zdobyczy i pogłębienie więzi cywilizacyjnych na tych terenach, ciągle odrębnych kulturowo a nawet religijnie.
„Narody muszą się zawsze bronić przed obcą propagandą i własnym zwątpieniem”, powiedział niegdyś jeden z najwybitniejszych polskich historyków wszech czasów Władysław Konopczyński.
Publikacja autorstwa Profesora Roberta Litwińskiego, zrealizowana z okazji jubileuszu stulecia powstania najstarszego istniejącego lubelskiego klubu sportowego.