Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Reprint długo oczekiwanych KANTYCZEK, wydanych w Krakowie, w Drukarni...
W wydaniu drugim Pojazdów rolniczych zostały naniesione drobne poprawki...
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
Prezentujemy Państwu kolejne siódme wydanie śpiewnika dla organistów.
Katalog
Niniejsza publikacja przedstawia postać ks. Wiesława Hudka. Znajdziemy w...
Reprezentujemy Czytelnikom publikację jedenastu utworów opracowanych...
Aranżacja na kwintet dęty (flet, obój, klarnet, róg i fagot) składająca...
Niniejsza publikacja zawiera trzy utwory. Utwory te są dedykowane Agacie...
IV Seria literacka Książki Duma Lublina Tom wierszy: I. Myśli wojenne II. Przepowiednie (Rozmowa z duchem ojca na pustyni)
II Seria literacka „Książki Duma Lublina” Tom wierszy. Zbiór kilkudziesięciu lubelskich ulic przedstawionych w poetyckiej szacie.
Autor powiada: Od początku napaści Moskali na Ukrainę w 2014 roku, a są to lata mojego konsulowania w Ukrainie, wojna ta zaszła mi za skórę niebywale, a może jakoś się z nią... zrosłem. I wierszy ileś tam napisałem, opatrzywszy je podpisem „z serii wojennej, która rośnie i rośnie”. Te utwory znalazły się w tomie „Wojna i niekoniecznie pokój”.
"Ma się zdarzyć?" Opowieść o przemijaniu, przeznaczeniu i prawdziwym miescie.Książka, która dotyka tematu przeznaczenia i skłania do zastanowienia się na tym, na ile sami kształtujemy własne życie, a na ile jest ono nam kształtowane.
Kolejna ważna i cenna publikacja z serii Książki Duma Lublina: trzeci tom „Szkicownika” poświęconego pisarzom związanym z Lubelszczyzną.
Najnowszą pozycją w dorobku Andrzeja Samborskiego jest zbiór miniatur poetyckich „Ekslibrisy literackie. W hołdzie dla Andrzeja Kota” (Lublin 2023).
Jadwiga Nizińska, emerytowany profesor filozofii UMCS, eseistka, autorka powieści, także poetka. Najnowszy wybór jej wierszy „Jestem z Kamienia” ukazał się w serii Książki Duma Lublina firmowanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.
Stanisław Żurek (ur. 1948) poeta – autor trzydziestu tomów wierszy, w przeszłości sportowiec (mistrz Lublina w rzucie oszczepem), działacz Solidarności, wydawca, redaktor, drukarz i kolporter książek, czasopism, biuletynów tzw. „drugiego obiegu”. Najnowszy tom wierszy „To tylko chwila”.
Lublin wart jest przysłowia! Miasto miało lepsze i gorsze lata, w naszej dobie zdaje się kwitnąć, przysłów przybywa. A przybywa, bo sam nie ustaję w wysiłku wymyślania – wyznaje autor we wstępie do swego dzieła.
Poezję Soleckiego cechuje rzetelny warsztat, czasem reportażowa oszczędność słów. Za obrazami wierszy kryje się pojmowanie narodu jako wspólnoty żywych i umarłych, jako rodziny rodzin. Dlatego w tej poezji przeszłość trwa, a historia rodzinna wpisuje się w historię narodu. (Bohdan Urbankowski o poezji Mariusza Soleckiego).
Dużo w tej książce o radości, zwycięstwach, satysfakcjach i sukcesach. Napomykam wprawdzie o zagładzie, katastrofach, pułapkach i morderstwach, ale nie jest to książka pesymistyczna, nie przywołuję scen grozy, lęku, przygnębienia.
Przedstawiamy naszym klientom i czytelnikom trzeci tom, trzeciej serii „Książki Duma Lublina”.