Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Reprint długo oczekiwanych KANTYCZEK, wydanych w Krakowie, w Drukarni...
W wydaniu drugim Pojazdów rolniczych zostały naniesione drobne poprawki...
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
Prezentujemy Państwu kolejne siódme wydanie śpiewnika dla organistów.
Niniejsza publikacja przedstawia postać ks. Wiesława Hudka. Znajdziemy w...
Reprezentujemy Czytelnikom publikację jedenastu utworów opracowanych...
Aranżacja na kwintet dęty (flet, obój, klarnet, róg i fagot) składająca...
Niniejsza publikacja zawiera trzy utwory. Utwory te są dedykowane Agacie...
„Starsze pokolenie doskonale pamięta jej charakterystyczny głos, pięknie brzmiący alt, który zachwycał swoją niepospolitą barwą. Marta Mirska była bowiem jedną z najwybitniejszych i najciekawszych postaci, jakie pojawiły się po wojnie w polskiej piosence.
Poczet kompozytorów polskich jest zestawem blisko stu sylwetek wybitnych twórców muzyki polskiej, nie tylko tych o najczęściej wymienianych nazwiskach, lecz również mniej znanych, niekiedy niesłusznie zapomnianych.
Obszerne wydanie encyklopedyczne zawierające 121 sylwetek piosenkarzy, kompozytorów oraz osób związanych z polską piosenką. O nich opowiada powyższa książka.
Janusz Gniatkowski, wielka gwiazda polskiej piosenki w latach 50. i 60. XX-wieku. Uwielbiany przez fanów, charakteryzujący się niepowtarzalnym urokiem osobistym, elegancją i fascynującą osobowością estradową. No i ten głos, wyjątkowy, ciepły o dużej skali i sile, i przepięknej barwie, który później wielu wykonawców starało się naśladować.
Roman Maciejewski – kompozytor, określany mianem charyzmatycznego, uduchowionego, twórcza monumentalnego Requiem, dzieła które stanowi sui generis testament duchowy, świadectwo pracy twórczej głęboko zanurzonej w duchowości.
Gwiazdy błyszczały wczoraj tom II to obszerne wydanie encyklopedyczne zawierające około 170 sylwetek piosenkarzy, kompozytorów oraz osób związanych z polską piosenką. O nich opowiada ta książka. Publikacja ta ma na celu ocalić od zapomnienia przeszłość, pamięć o tych właśnie artystach, którzy objawili się talentem.
PRODUKT CHWILOWO NIEDOSTĘPNY Publikacja jest bogato ilustrowana fotografiami pochodzącymi z archiwów rodzinnych, jak również kolekcji znanego fotografa Piotra Markowskiego.
Celem niniejszej monografii jest próba oceny wkładu Leopolda Godowskiego w rozwój pianistyki przełomu XIX i XX wieku oraz charakterystyka głównych problemów wykonawczych i technicznych na przykładzie jego wybranych utworów fortepianowych: oryginalnych, transkrypcji i parafraz.
W kolejnej III części książki „Gwiazdy błyszczały wczoraj” przedstawiono 130 sylwetek piosenkarzy, kompozytorów, twórców piosenki oraz producentów. Zawarto tu biogramy muzyczne i artystyczne, jak również wywiady, zdjęcia, dyskografie.
[…] Jest to pierwsza tak obszerna i jak dotąd jedyna praca przedstawiająca polskich wiolonczelistów, którzy w swoich czasach zdobywali popularność i często najwyższe uznania, a dziś wiedza o nich w zastraszającym tempie ulega zapomnieniu. [...]
Niniejsza książka powstała z okazji 90. rocznicy urodzin Romualda Twardowskiego. W liczącym blisko 400 pozycji dorobku twórczości kompozytora zdumiewa ich wielkie bogactwo i różnorodność. Znajdą się tu pieśni i miniatury instrumentalne oraz wielkie dzieła symfoniczne i operowe.
W niniejszej pracy autorka podejmuje próbę usystematyzowania spuścizny twórczej Ludwika Wawrzynowicza (1870-1957) w częstochowskim środowisku muzycznym, a także na tle współczesnych jemu twórców i wychowanków warszawskiej uczelni muzycznej.