Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Reprint długo oczekiwanych KANTYCZEK, wydanych w Krakowie, w Drukarni...
W wydaniu drugim Pojazdów rolniczych zostały naniesione drobne poprawki...
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo...
Prezentujemy Państwu kolejne siódme wydanie śpiewnika dla organistów.
Niniejsza publikacja przedstawia postać ks. Wiesława Hudka. Znajdziemy w...
Reprezentujemy Czytelnikom publikację jedenastu utworów opracowanych...
Aranżacja na kwintet dęty (flet, obój, klarnet, róg i fagot) składająca...
Niniejsza publikacja zawiera trzy utwory. Utwory te są dedykowane Agacie...
W niniejszej publikacji znajdą Czytelnicy artykuły, materiały, studia oraz sprawozdania, recenzje i tym podobne teksty dokumtujące działalność Stowarzyszenia.
Oddajemy do rąk Czytelników IV tom Polskiej bibliografii organów. Jest on kontynuacją trzech przednich tomów, rozpoczyna się od numeru 2501 i obejmuje kolejne pięćset pozycji, jako wybór literatury przedmiotu. Z względów praktycznych uwzględniono literaturę, do której autorka miała dostęp w pierwszym rzędzie.
Książka ta jest jedyną w języku polskim pozycją, obejmującą kompleksowo wszystkie zagadnienia dotyczące muzyki w liturgii. Zwraca ona również uwagę na potrzebę permanentnej odnowy liturgii w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki liturgicznej.
Temat niniejszego opracowania jest pierwszą próbą syntetycznego ujęcia obszernej problematyki związanej z muzyczną warstwą zbioru pieśni i śpiewów ludowych o charakterze religijnym na terenie Polski.
Słowa dźwiękiem malowane. Wybór tekstów o muzyce to książka autorstwa księdza doktora Wiesława Hudka, muzykologa.
"Additamenta Musicologica Lublinensia" nr 1 jest wypełniony tekstami uczestników ogólnopolskiego sympozjum Ecclesia psalmis cantans, zorganizowanego 12 maja 2005 roku przez Instytut Muzykologii i Koło Naukowe Studentów Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Prezentowana książka jest pasjonującą lekturą, adresowaną nie tylko do środowisk naukowych, ale również do szerokiego kręgu odbiorców, zwłaszcza studiującej młodzieży.
„Hermeneutyka to interpretacja” - taki pogląd na metodę hermeneutyczną można dziś spotkać najczęściej. Jest to pogląd zasadniczo słuszny, ale brak w nim precyzji, ponieważ należy pamiętać o tym, że w grę wchodzi tutaj i praktyka, i teoria interpretacji.
Felietony radiowe ks. dr. Wiesława Hudka to fascynujące spotkanie z najpiękniejszą ze sztuk - muzyką. Autor – z jednej strony – z muzykologicznym znawstwem prowadzi Czytelnika po jakże ciekawych „zakamarkach” powstawania na przestrzeni wieków bogatego skarbca muzyki sakralnej.
Jednym z fundamentalnych składników barokowej poetyki muzycznej były figury muzyczno-retoryczne, stanowiące główny środek kształtowania ekspresji – podstawę i kwintesencję retoryki muzycznej.
Biuletyn nr 5 Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych został poświęcony zagadnieniom podjętym na zjeździe SPMK w Pelplinie. Tematyka zjazdu obejmowała wielostronne spojrzenie na problem muzyki instrumentalnej w Kościele.
Zostały 4 ostatnie książki. Niniejsza rozprawa jest studium badawczym nad ekspresją muzyczną współczesnego dzieła wokalno-instrumentalnego o tematyce religijnej, jakim jest Kantata Maryjna Józefa Świdra.